Ana Menü
Ehliyet Sınıfları
Taksit İmkanı
Site Ziyaretçileri
Pazartesi58
Salı51
Çarşamba32
Perşembe50
Cuma48
Cumartesi44
Pazar25
Toplam: 102.899 Tekil Ziyaretçi
En Çok:150
Çevrimiçi:1 Ziyaretçi
IP Adresiniz:54.147.228.185
Site Duyuruları

... STAJYER EHLİYET ... [23 Ağustos 2014]

Ehliyette yeni dönem hem sınav sistemi değişecek hem de stajyer şoför uygulaması başlayacak stajyerlikten çıkmak için sürücülerin 1 yıl trafik kurallarını ihlal etmemesi gerekecek.

Ehliyet Sınavını kazananlar birde staj yapacak sürücüler 1 yıl boyunca stajyer sürücü belgesi ile trafiğe çıkacak sürücü eğitimine Avrupa Birliği kriterleri getiriliyor. Yeni uygulamada ehliyet sınavını geçenler stajyer sürücü belgesi yani geçici ehliyet alacak stajyer ehliyet 1 yıl geçerli olacak bu süre zarfında belirli kuralları ihlal etmeyenler asıl sürücü belgesi almaya hak kazanacak. Sertifikasını 1 yıl içinde ehliyete dönüştürmeyen adayların sınavları iptal edilecek.

Ehliyet almak sadece dur-kalktan ya da birkaç yüz metrelik düz yoldan ibaret olmayacak, hoca desteği sınırlandırılacak çünkü her sınav aracında bir kamera olacak direksiyon başındaki pratik sınav 2 aşamalı olacak sürücü adayı belirlenen güzergâh bitene kadar değil trafikte 45 dakika dolana kadar direksiyon başında kalacak.

Üstelik sınav daha önce belirlenen bir yerde değil akan bir trafik birden fazla güzergâhta yapılacak Sürücü Kurslarına taban ücreti getirilecek, denetimler arttırılacak böylece her kurs belirli bir seviyede eğitim vermek durumunda kalacak.

Stajyer Ehliyet Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Aday sürücülere ilişkin yönetmeliğin, Resmi Gazeter17;de yayımlandıktan sonra, yeni tip ehliyetlerin dağıtılmaya başlanacağı 2015 yılının Ocak ayından itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

SERTİFİKASINI EHLİYETE DÖNÜŞTÜRMEYENLER DİKKAT...! [18 Ocak 2014]

Daha önceden sertifika almış kursiyerlerin sertifikalarını 2 yıl içerisinde sürücü belgesine dönüştürmeleri gerekiyor. Aksi halde sertifikaları iptal olacaktır.
Haberler

Henüz Hiç Haber Gönderilmemiş.

Video Galerisi
  • Trafik Kazaları ve Nedenleri
  • Avrupada ki Trafik Reklamları
  • Trabzon da Trafik Kazası
  • İbretlik Trafik Kazası
  • Amasya Trafik Kazaları
  • Yenice de Trafik Kazası
  • Motorun Çalışma Prensibi
Galeriden ..
Biz sizin için varız!
Tarih ve Saat
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Amasya Resimleri
Faydalı Bilgiler
RSS Yayın
RSS - Forumlar
RSS - Weblinkleri
RSS - Makaleler
RSS - Haberler
RSS - Modül Deposu