Ana Menü
Ehliyet Sınıfları
Taksit İmkanı
Site Ziyaretçileri
Pazartesi433
Salı422
Çarşamba454
Perşembe613
Cuma425
Cumartesi567
Pazar449
Toplam: 426.231 Tekil Ziyaretçi
En Çok:3886
Çevrimiçi:1 Ziyaretçi
IP Adresiniz:52.91.185.49
Basında Biz

Amasya’daki Sürücü Kursları Sorunlarını Görüştü.

-İlçemizdeki Özel Suluova Sürücü Kursunda düzenlenen toplantıda, Amasya genelinde faaliyet gösteren sürücü kurslarının çalışmaları ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ar’ın başkanlık ettiği toplantıya Amasya İl Milli Eğitim Özel Öğretim Şube Müdürü Adem Keleş, Suluova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Yılmaz ve diğer ilçe şube müdürleri ile sürücü kurs temsilcileri katıldı.

İl genelinde faaliyet gösteren 11 sürücü kursu bulunduğunu belirten Amasya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ar; “özel eğitim yönetmeliklerinde olan yeni değişiklikler hakkında kurslarımızı bildirmek, kurslarımızın işleyişlerinde yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmak ve de kursların dönem açılış ve kapanış tarihlerini belirlemek için toplantıyı düzenledik. Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Özel Suluova Sürücü Kursumuza bu güzel organizasyon için teşekkür ederim” dedi.

Mehmet Ar; “il genelindeki sürücü kurslarımız özel eğitim kurumları içerisinde bizim yüz akımızdır. Genel anlamda sorunsuz çalışıyorlar. Sürücü kurslarımız toplumumuzda hassas bir noktada hizmet vermekte. Bu nedenle yönetmeliklere uygun kurallı çalışmanız gerekmektedir. Halkımızın can ve mal güvenliği acısından sürücü kurslarımız yeterli eğitimlerini ciddi bir şekilde vermelidir. Sürücü kurslarımızın materyal ve eğitim kalitesi toplumdaki bilinçli ve profesyonel sürücü sayısını arttıracak ve bu da toplum huzuruna pozitif yönde etki edecektir. Yeni sürücü ehliyeti almak için başvuran insanlarımızda bu olgunun yerleştirilmesi sizlerin elinde. Bu sektörde yaşanabilecek yanlış hepimizi etkilemektedir. O nedenle yetkili kurumlarınızla ve sürücü kurslar arasında daha birlik ve beraberlik yapılmalıdır. Maddi değil, eğitim öğretim anlamında rekabet edin ve tercihi halkımıza bırakın. Bu sektörde işini düzgün yapan ayakta kalır” dedi.

Toplantıda şube müdürlerine ve kurs temsilcilerine yeni değişen Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Yönetmelikleri hakkında bilgiler verildi. İl genelinde faaliyet gösteren sürücü kursların eğitim dönemlerinin tarihleri belirlendi.

İl genelindeki şube müdürleri ile sürücü kurs temsilcilerinden 42 kişinin katıldığı toplantı, Özel Suluova Sürücü Kursunun Bahar Cafe de verdiği yemek programından sonra son buldu.

Sürücü Kursları Sorunlarını Tartıştı.

Sürücü Kursları Sorunlarını Tartıştı.

Sürücü Kursları Sorunlarını Tartıştı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Vekilinden İlçemize Ziyaret.

-Amasya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Recep Kurt Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Atila Çağlar’a yaptığı ziyarette ilçedeki eğitim ve eğitim kurumları hakkında bilgi aldı.

Recep Kurt, daha sonra ilçedeki Özel Suluova Sürücü Kursunda denetleme ve incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Denetleme Grup Başkanı Murat Sonkaya ve Denetleme Müfettişlerini ziyaret etti.

Sürücü kurslarının çok hassas bir konumda hizmet verdiğine dikkat çeken Recep Kurt, yeni yasalara göre sürücü kurslarının kendilerini yenilemeleri ve çağın teknolojik imkânlarına ayak uydurarak eğitimli ve bilinçli, çevreye ve canlıya duyarlı sürücüler yetiştirmeleri gibi uyarılarda bulundu.

Recep Kurt, daha çok insan kaynaklı kazaları en aza indirgemek sürücü kurslarının vereceği kaliteli eğitime bağlı olduğunu, milli eğitim bakanlığının talimat ve yönetmelikleri çerçevesin de işini doğru yapanların bu sektörde süreklilik arz edeceği açıklamalarında bulundu.

Eğitim faaliyetleri ve kurum fiziki yapısı olarak il genelinde Özel Suluova Sürücü Kursunun öne çıkan kurslardan biri olduğunu belirten Kurt, kurs sahibi Abdurrahman Sezgin’i kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren Özel Suluova Sürücü Kursu sahibi Abdurrahman Sezgin; “hizmete başladığımız 1989 yılından beri daima kaliteli eğitimler vermeye ve şeffaf bir kurum olmaya dikkat ettik. 23 yıllık deneyimimiz ve bilgi birikimimizle, yüklendiğimiz sorumluluğun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Daima çağın teknolojik imkanlarını kullanarak kendimizi yenilemekteyiz" dedi.

Galeriden ..
Biz sizin için varız!
Tarih ve Saat
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Amasya Resimleri
Faydalı Bilgiler
RSS Yayın
RSS - Forumlar
RSS - Weblinkleri
RSS - Makaleler
RSS - Haberler
RSS - Modül Deposu